U źródeł wody życia

Wielkanoc -2014 PDF Drukuj Email

 

Na dziedzińcu Kościoła Rozmnożenia Chleba nad Jeziorem Galilejskim

Bóg stawia przed nami różne cele- te ziemski i wieczne. Osiągamy je na różne sposoby. W ich zdobywaniu bardzo często nie doceniamy roli cierpienia fizycznego i duchowego, które inni nam zadają lub sami ściągamy na siebie. Czasami uważamy cierpienie za przeszkodę w osiągnieciu celu.  A w rzeczywistości każda przeszkoda, każde cierpienie może stać nieocenioną łaską w naszym rozwoju. Musimy jednak wziąć swój krzyż i iść za Chrystusem, chociażby przez Golgotę i wtedy zobaczymy, że każde cierpienie jest łaską, która rodzi wyższego rodzaju zwycięstwo, rodzi zmartwychwstanie. Najważniejszym celem jaki mamy osiągnąć jest świętość. Bł. Jan Paweł II jest dla nas przykładem, jak cierpienie przekuwać w zwycięstwo.

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się uczniom nad Jeziorem Galilejskim i zapytał głosem pełnym troski: „Dzieci macie coś do jedzenia?” Uczniowie nie mieli nic do spożycia, wtedy Jezus przygotował im posiłek.

Chrystus widzi nasze różne głody, pragnienia i przygotowuje dla nas posiłek.

Z racji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę każdemu z Was i sobie, abyśmy usłyszeli zaproszenie Chrystusa i zasiedli w radości i pokoju do uczty, którą przygotował nam Chrystus, uczty którą przypomina nam wielkanocne śniadanie. 

 

 
Odsłon : 2081900