U źródeł wody życia

 

Moja stała rubryka
na str.4 w nowojorskim
tygodniku Kurier Plus

Wybrane informacje
Parafia Narodzenia NMP i św. Stanisława BM PDF Drukuj Email

 

   

 

Nativity of the Blessed Virgin Mary & St. Stanislaus Bishop and Martyr Parish /Par. Narodzenia NMP i św. Stanisława BM/ 101-41 91st Street, Ozone Park New York, 11416 Tel. 718 845 3691 http://www.nativityststans.org/ Email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na tej stronie znajdziemy wszystkie informacje o parafii, jak lokalizacja i dojazd, biuletyn parafialny, wydarzenia, galerie itd.

Zaś informacje na mojej stronie są informacjami uzupełniającymi, odnoszącymi się głównie do aktywności wspólnoty polonijnej skupionej przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika leży około 500 metrów od kościoła Narodzenia NMP. Przy tym kościele skupia się duszpasterstwo polonijne. W każdą niedzielę o godz. 11:00 odprawiana jest Msza św. w języku polskim. Adres tego kościoła: 90-01 101 Ave / skrzyżowanie Rockaway Blvd & 88th Street/, Ozone Park, NY 11417. Mój prywatny numer tel. 347 876 3738, Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Na tym linku są moje homilie w wersji audio wygłoszone w kościele św. Stanisława BM /poczynając od 15 niedzieli zwykłej/: 

http://www.ryszardkoper.pl/index.php/audio/37-sowo-na-niedziel

Po powrocie z urlopu postaram się uzupełnić informacje o parafii. 

 

 
Porządek nabożeństw PDF Drukuj Email

 

Kościół św. Stanislawa BM

Niedzielne Msze św.:  

9:00     - Msza św. w jęz. angielskim

11:00   - Msza św. w jęz. polskim

12:30   - Msza św. w jęz. angielskim

 

Spowiedź: 

W kościele Narodzenia NMP - sobota 16:00 -17:00 /w jęz. angielskim, gdy mam dyżur to także w jęz. polskim/

W kościele św. Stanislawa BM - niedziela 10:25 - 10:55 /w jęz. polskim/ 

 

Nabożeństwa różańcowe:

Każdego dnia w październiku o godz. 19:00 /czasami po nabożeństwie różańcowym sa odprawiane Mszę św./ 

 
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.07.2017 r.

 

 

1.Serdecznie dziękuję organizatorom obchodów 40-lecia mojego kapłaństwa. Mimo krótkiego czasu, organizatorzy przeszli wszelkie oczekiwania. Wszyscy byli pod wrażeniem tej uroczystości. Za tym pięknem kryje się ogrom pracy organizatorów. Gorąco dziękuje naszej wspólnocie wiary, która pod przewodnictwem Ligi Morskiej, z jej prezesem Ewą Molter włożyła wiele pracy w przygotowanie tej uroczystości. Wiele pracy w to przygotowanie włożyły Małgorzata Kaleta i Janina Warchoł z Nowojorskiego Klubu Podróżnika oraz Wspólnoty Dobrego Samarytanina. Dziękuję za wspaniałą oprawę muzyczną, przygotowaną przez nasz chór parafialny, Anię i Dominikę Pasternak, grupę muzyczną The Deum, Gaudete, The Masters z Maspeth. Dziękuje za wystrojony kościół i oprawę liturgiczną, a przede wszystkim dziękuję ks. Biskupowi Witoldowi Mroziewskiemu za przewodniczenie we Mszy św. i ks. prałatowi Marianowi Nowakowi za piękne słowo Boże. Serdecznie dziękuje za obecność zarówno na bankiecie, jak i na liturgii mszalnej. Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

 

 

 

 

Bankiet jubileuszowy miał także cel charytatywny. Na biletach, loterii i barze zarobiliśmy $8132. Te pieniądze przekażemy siostrze Rut, które ratuje głodujące dzieci w Afryce i wraz ze Wspólnotą Dobrego Samarytanina buduje w Tanzanii sierociniec dla tych dzieci. Mogliśmy wypracować tak pokaźną sumę dzięki poświęceniu organizatorów oraz naszym wspaniałym sponsorom: Zespół The Master dwa dni grał za darmo i jeszcze dołożył $300 na sierociniec, Piekarnia Syrena, Piekarnia Piekło, Sklep Magnum z Maspeth, Agnieszka i Krzysztof Magda, Kawiarnia Riviera, Sklep Damian Deli – przystawki, wędliny, Sklep Kubuś Deli, Ligia Morska, Janina Warchoł, Halina Winnicka i wiele innych osób, których nazwiska nie zostały zanotowane. Nagrody na loterię: Polsko Słowiańska Unia Kredytowa, Markowa Apteka z Greenpointu, Polska Apteka z Maspeth, Elżbieta Opałka, Lukasz Electronic z Greenpointu, Księgarnia Polonia z Greenpointu, Anonimowi darczyńcy, Towarzystwo Serca Jezusowego, Państwo Chrostowscy, Polska szkoła z Ozone Park, Alicja Paszkowska, Jacek i Leokadia Golik, Halina i Roman Zawadzcy,  Józef i Krystyna Burchała, Tomasz Wszoła i Danuta Baran,  Alina Sklep Damian Deli, San Cafee z Maspeth, Zakład Fryzjerski Alinas  Cut+ Style, Paradise Florist of Brooklyn  

 

 

 

 

 2. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.

 

 

 

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie sprzątają kościół i pomagają w jego dekoracji oraz dbają o ogród przykościelny.

 

 

 

 

4. Mamy już pełną różę różańcową pod wezwaniem św. Stanisława BM. Rozpoczęliśmy zapisy do nowej róży pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zachęcam do włączenia się w modlitwę różańcową.

 

 

 

 

5. Dzisiejsza niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

 

 

 

 

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25 VII wspomnienia Świętego Krzysztofa.

 

 

 

 

7. W tym tygodniu patronują nam: 20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański i 22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

 

 


Ogłoszenia -  Niedziela Trójcy Przenajświętszej  – 11 czerwca 2017 r.

 

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenia odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

 

 

 

 

 

1. W niedzielę 18 czerwca wypada uroczystość Bożego Ciała. Uroczystą procesje rozpoczniemy o godz. 12:00 przy kościele św. Stanisława BM /przy grocie/. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 12:30 w kościele św. Stanisława BM, zaś w kościele Narodzenia NMP Msza z godz. 12:00 zostanie przeniesiona na godz. 12:30. Prosimy pomyśleć o przygotowaniu ołtarzu, jak i też uroczystej procesji.     

 

 

 

 

 

 

2. W czerwcu w dni powszednie o godz. 19:00 odprawiamy nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątają kościół, dbają o dekorację kościoła i ogród przykościelny.

 

 

4. Mamy już pełną różę różańcową pod wezwaniem św. Stanisława BM. Rozpoczęliśmy zapisy do nowej róży pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zachęcam do włączenia się w modlitwę różańcową.  

 

 5. W sobotę 10 czerwca 2017 odbył się doroczny bal połączony z oszarfowaniem Marszalka 80-tej Parady Pułaskiego z Ozone Park Aliny Morskiej oraz prezentacją Miss Polonia Gabrieli Lorenc i Junior Miss Polonia Wiktorii Socha. Wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy Komitetowi Parady Pułaskiego i woluntariuszom serdecznie dziękujemy za piękne przygotowanie tej imprezy. Dziękujemy także sponsorom

 

6. W sobotę, 3 czerwca w godz. Liga Morska w Ozone Park zorganizowała Dzień dziecka. Cały dochód z zabawy /$516/ został przeznaczony na ratowanie głodujących dzieci w Afryce i budowę dla nich sierocińca w Tanzanii. Serdecznie dziękujemy Ewie Molter, prezesowi Ligii Morskiej oraz innym woluntariuszom: Józef i Krystyna Burchała, Jacek i Leokadia Golik, Tomasz Wszoła, Dariusz Zawadzki oraz Rodzice, Nauczyciele Uczniowie naszej Polskiej Szkoły. Dziękujemy sponsorom, między innymi piekarni Syrena, która ofiarowała ciasto na tę imprezę.

 

 

 

 

 

 

 

7. Zachęcam do włączenia się do kampanii Katolicki Apel, w ramach, którego zbierane są ofiary na cele charytatywne. Koperty na ofiary lub deklaracje ofiar są w ławkach i z tyłu kościoła. Otwórzmy nasze serca ma potrzeby innych. 

 

 

8. 25 czerwca, po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się zebranie Towarzystwa Najświętszego Serca Jezusowego.

 

 

 

Ogłoszenia -  6 Niedziela Wielkanocna  – 21 maja 2017 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenia odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. W maju w dni powszednie o godz. 19:00 odprawiamy nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali kościół i pomagali w jego dekoracji oraz zadbali o ogród przykościelny.

 

3. Mamy już pełną różę różańcową pod wezwaniem św. Stanisława BM. Rozpoczęliśmy zapisy do nowej róży pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zachęcam do włączenia się w modlitwę różańcową.  

 

4. Komitet Parady Pułaskiego informuje że w sobotę 10 czerwca 2017 odbędzie się doroczny bal połączony z prezentacją Miss Polonia i Junior Miss Polonia Ozone Park oraz oszarfowaniem Marszalka 80-tej Parady Pułaskiego. W programie m.in. prezentacja marszałka, Miss oraz Junior Miss Polonia, loteria fantowa, oraz wspaniała zabawa. Bufet z gorącymi polskimi daniami wliczony w cenę biletu. Do tańca przygrywać będzie  ‘’Dj Kacper’’. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość a jednocześnie prosimy o wcześniejsze nabywanie biletów gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Bilety w cenie $50 od osoby dorosłej i $20 od dzieci do nabycia w polskim sklepie „Damian Deli” oraz u pań: Stelli Domin, Doroty Kulawik oraz Marii Dworniczak.

 

5. Zachęcam do włączenia się do kampanii Katolicki Apel, w ramach, którego zbierane są ofiary na cele charytatywne. Koperty na ofiary lub deklaracje ofiar są w ławkach i z tyłu kościoła. Otwórzmy nasze serca ma potrzeby innych. 

 

4 czerwca będzie bankiet Fundacji Jana Pawła II w czasie którego Floribeth Mora Diaz opowie o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a 3 czerwca podzieli się swoim świadectwem w parafii św. Krzyża w Maspeth.

 

 

Ogłoszenia -  4 Niedziela Wielkanocna  – 7 maja 2017 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. W maju w dni powszednie o godz. 19:00 odprawiamy nabożeństwo majowe, a od 4 maja będzie ono połączone z nowenną do matki Bożej Fatimskiej, jak że w tym roku wypada 100-lecie objawień fatimskich. Nowennę zakończymy 13 maja procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła. 

 

2. 13 maja wypada 100 rocznica objawień fatimskich stąd też nabożeństwo majowe od 4 maja będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Fatimskiej. Nowennę zakończymy 13 maja procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła.

 

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość koronacji figury Matki Bożej. W kościele poświęcimy koronę i wyjdziemy na zewnątrz, gdzie w ogrodzie przykościelnym w czasie krótkiego nabożeństwa zostanie włożona korona na figurę Matki Bożej. 

 

4. W poniedziałek, 8 maja przypada jutro Uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski i patrona naszej wspólnoty parafialnej. Z tej to racji zostanie odprawiona po nabożeństwie majowym/ około 19:35/ odpustowa Msza św.  .

 

5. Zachęcam do włączenia się do kampanii Katolicki Apel, w ramach, którego zbierane są ofiary na cele charytatywne. Koperty na ofiary lub deklaracje ofiar są w ławkach i z tyłu kościoła. Otwórzmy nasze serca ma potrzeby innych. 

 

6. Dzisiaj wypada niedziela Dobrego Pasterza – Prośmy Boga o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

 

7. Serdecznie dziękuję za przygotowanie majowych dekoracji oraz zasadzenie kwiatów w ogrodzie przykościelnym. 

 

8. Dzisiaj /7 maja/ o godz. 10:15 odbędzie się wymiana tajemnic różańcowych

 

9. Przypomnienie

W każdą pierwszą niedzielę o godz. 10:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

W każdą drugą niedzielę o godz. 10:30 będziemy śpiewać godzinki.

W każdą trzecią niedzielę o godz. 10:30 będzie Koronka do miłosierdzia Bożego.

W każdą czwartą niedziele o godz. 10:30 nabożeństwo do Ojca Pio z adoracją relikwii Świętego

W maju o tej godzinie odprawiane jest nabożeństwo majowe, w czerwcu – nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa i w październiku - Różaniec.

 

Ogłoszenia -  5 niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

 

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

 

 

1. Trwa Wielki Post, który wzywa do przemiany życia i zachęca do podjęcia praktyk pokutnych, takich jak  modlitwa, post i jałmużna.

 

 

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

Droga krzyżowa: piątki o godz. 19:00

Gorzkie żale: w niedziele o godz. 13.00

 

3. Rekolekcyjne przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie w naszym kościele w czwartek, 6 kwietnia. Spowiedź od godz. 19:00 do 20:00. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19:45.  W piątek, 7 kwietnia o godz. 19:00 Droga krzyżowa, a po Drodze Msza św. z nauką rekolekcyjną.

 

4. Ostatni dzień spowiedzi w języku polskim przed Uroczystością Zmartwychwstania – Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia od godz. 18:00 do 21:00 w kościele Narodzenia NMP.  Zachęcam, aby nie odkładać spowiedzi lecz skorzystać z tego sakramentu w czasie naszych rekolekcji. 

 

5. Prosimy organizacje parafialne o ofiary na palmy, którymi będziemy dekorować kościół.

 

6. W sobotę , 6 kwietnia od godz. 14:00 planujemy generalne sprzątanie kościoła. Zapraszamy wszystkich do pomocy. 

 

7. W Wielki Piątek o godz. 12: 00 odbędzie się Multi etniczna Droga krzyżowa – początek w kościele św. Elżbiety /94-20 85th St, Ozone Park/ a zakończenie w naszym  kościele Narodzenia NMP. Stacja V i XI będą w jęz. polskim. Prosimy parafian o pomoc przy dekorowaniu tych dwóch stacji. Proszę zgłaszać się do Alicji Paszkowskiej lub sekretarki Dominiki w biurze parafialnym.

 

2. Komitet Parady Pułaskiego zaprasza młode dziewczęta do udziału w konkursie Miss Polonia. Kandydatki na Miss Polonia oraz Junior Miss Polonia proszone są o składanie aplikacji w terminie do dnia 15 kwietnia 2017. Aplikacje na Miss Polonia w języku polskim i angielskim są wyłożone z tyłu kościoła. Aplikacje prosimy składać do członków Komitetu Parady Pułaskiego lub wysłać na adres e-mailowy zawarty w aplikacji.

 

 

 

 

 

 

Wielki Tydzień

 

 

 Niedziela Palmowa      10:30 Gorzkie żale

 

 

                                               11:00 Msza św. z poświęceniem palm /w jęz. polskim/

 

Wielki Poniedziałek     18:00 - 21:00 spowiedź w jęz. polskim w kościele Narodzenia

                                               NMP

 

Wielki Czwartek             19: 30 Liturgia Wielkiego Czwartku w jęz. polskim i angielskim

                                               /w kościele św. Stanisława BM/

 

Wielki Piątek                   12: 00 Multi etniczna Droga krzyżowa – początek w kościele św.

                                               Elżbiety /94-20 85th St, Ozone Park/ a zakończenie w naszym

                                               kościele Narodzenia NMP. Stacja V i XI będą w jęz. polskim

 

                                               18:45  Droga krzyżowa w kościele św. Stanisława BM /w jęz.

                                               polskim/

 

                                               19:45 Liturgia Wielkiego Piątku w jęz. polskim /w kościele św.

                                               Stanisława BM/

 

Wielka Sobota                 9:00, 12:00 i 15:00 poświęcenie pokarmów /kościół św.   Stanisława BM/.

 

                                               19:30 Liturgia Wielkiej Soboty w jęz. polskim i angielskim

                                               /kościół św. Stanisława/

 

Wielkanoc                         6:30 Msza rezurekcyjna /w jęz. polskim/

 

                                               11:00 Msza św. /w jęz. polskim/

 

Porządki nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania w

kościele Narodzenia NMP znajdziemy w biuletynie parafialnym

 

 

 

 

Ogłoszenia -  4 niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. Trwa Wielki Post, który wzywa do przemiany życia i zachęca do podjęcia praktyk pokutnych, takich jak  modlitwa, post i jałmużna.

 

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

Droga krzyżowa: piątki o godz. 19:00

Gorzkie żale: w niedziele o godz. 13.00

 

3. Dziękuję 3 i 6 klasie Polskiej Szkoły im. Św. Faustyny za piękne przygotowanie drogi krzyżowej w ostatni piątek.   

 

4. Rekolekcyjne przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie w naszym kościele w czwartek, 6 kwietnia. Spowiedź od godz. 19:00 do 20:00. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19:45.  W piątek, 7 kwietnia o godz. 19:00 Droga krzyżowa, a po Drodze Msza św. z nauką rekolekcyjną.

 

5. Ostatni dzień spowiedzi w języku polskim przed Uroczystością Zmartwychwstania – Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia od godz. 18:00 do 21:00 w kościele Narodzenia NMP.  Zachęcam, aby nie odkładać spowiedzi lecz skorzystać z tego sakramentu w czasie naszych rekolekcji. 

 

6. W środę, 5 kwietnia od godz. 18:00 planujemy generalne sprzątanie kościoła. Zapraszamy wszystkich do pomocy.  

 

5. Przepisy postne

- Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową Wielki Piątek.

Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

- Powstrzymywanie się od hucznych zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

 

2. Komitet Parady Pułaskiego zaprasza młode dziewczęta do udziału w konkursie Miss Polonia. Kandydatki na Miss Polonia oraz Junior Miss Polonia proszone są o składanie aplikacji w terminie do dnia 15 kwietnia 2017. Aplikacje na Miss Polonia w języku polskim i angielskim są wyłożone z tyłu kościoła. Aplikacje prosimy składać do członków Komitetu Parady Pułaskiego lub wysłać na adres e-mailowy zawarty w aplikacji.

 

 

Ogłoszenia -  2 niedziela Wielkiego Post – 12 marca 2017 r.

 

 

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

 

 

1. Trwa Wielki Post, który wzywa do przemiany życia i zachęca do podjęcia praktyk pokutnych, takich jak  modlitwa, post i jałmużna.

 

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

Droga krzyżowa: piątki o godz. 19:00

Gorzkie żale: w niedziele o godz. 13.00

 

3. Dzisiaj, 12 marca wyjeżdżam z grupą parafian na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Drogę krzyżową przygotuje Polska Szkoła. Proszę o otwarcie kościoła o godz. 16:30. Mszę św. w języku polskim o godz. 11:00 w niedzielę, 19 marca odprawi ks. z parafii św. Stanisława Kostki z Greenpointu.    

 

4. Rekolekcyjne przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie w naszym kościele w czwartek, 6 kwietnia - Msza św. z nauką rekolekcyjna oraz spowiedź.  W piątek, 7 kwietnia - Msza św. z nauką rekolekcyjną i droga krzyżowa.    

 

5. Przepisy postne

- Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową Wielki Piątek.

Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

- Powstrzymywanie się od hucznych zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

 

2. Komitet Parady Pułaskiego z przyjemnością zawiadamia, że w bieżącym roku wznawia konkurs na Miss Polonia. Kandydatki na Miss Polonia oraz Junior Miss Polonia proszone są o składanie aplikacji w terminie do dnia 15 kwietnia 2017. Szczegółowe kryteria dotyczące naboru kandydatek zawarte są w aplikacji. Aplikacje na Miss Polonia w języku polskim i angielskim są wyłożone z tyłu kościoła. Aplikacje prosimy składać do członków Komitetu Parady Pułaskiego lub wysłać na adres e-mailowy zawarty w aplikacji.

 

3. Zachęcamy do zapisywania się do naszej parafii. Formalna rejestracja w naszej parafii, to jeden ze znaków przynależności do tej wspólnoty, jak i też odpowiedzialności za nią.  Jeśli chcemy otrzymać jakiekolwiek zaświadczenie z naszej parafii np. zaświadczenie dla ojca, czy matki chrzestnej musimy formalnie należeć do parafii co najmniej sześć miesięcy. 

 

 

Ogłoszenia -  8 niedziela zwykła – 26 lutego 2017 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (1 marca) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 19:00.  Podczas Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków.

 

2. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

 

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

Droga krzyżowa: piątki o godz. 19:00

Gorzkie żale: w niedziele o godz. 10.30

 

4. Przepisy postne

- Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową Wielki Piątek.

Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

- Powstrzymywanie się od hucznych zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

 

2. Komitet Parady Pułaskiego z przyjemnością zawiadamia, że w bieżącym roku wznawia konkurs na Miss Polonia. Kandydatki na Miss Polonia oraz Junior Miss Polonia proszone są o składanie aplikacji w terminie do dnia 15 kwietnia 2017. Szczegółowe kryteria dotyczące naboru kandydatek zawarte są w aplikacji. Aplikacje na Miss Polonia w języku polskim i angielskim są wyłożone z tyłu kościoła. Aplikacje prosimy składać do członków Komitetu Parady Pułaskiego lub wysłać na adres e-mailowy zawarty w aplikacji.

 

3. Zachęcamy do zapisywania się do naszej parafii. Formalna rejestracja w naszej parafii, to jeden ze znaków przynależności do tej wspólnoty, jak i też odpowiedzialności za nią.  Jeśli chcemy otrzymać jakiekolwiek zaświadczenie z naszej parafii np. zaświadczenie dla ojca, czy matki chrzestnej musimy formalnie należeć do parafii co najmniej sześć miesięcy. 

 

Ogłoszenia -  6 niedziela zwykła – 12 lutego 2017 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy relikwie św. Ojca Pio. W związku z tym planujemy nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio z ucałowaniem relikwii w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 10:30.

W każdą pierwszą niedzielę o godz. 10:30 będzie nabożeństwo różańcowe.

W każdą drugą niedzielę o godz. 10:30 będziemy śpiewać godzinki.

W każdą trzecią niedzielę będzie Koronka do miłosierdzia Bożego.

W okresie Wielkiego Postu, w niedziele o tej samej godzinie będą Gorzkie żale, w maju Litania Loretańska, w czerwcu Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, w październiku Różaniec.

 

2. Komitet Parady Pułaskiego z przyjemnością zawiadamia, że w bieżącym roku wznawia konkurs na Miss Polonia. Kandydatki na Miss Polonia oraz Junior Miss Polonia proszone są o składanie aplikacji w terminie do dnia 15 kwietnia 2017. Szczegółowe kryteria dotyczące naboru kandydatek zawarte są w aplikacji. Aplikacje na Miss Polonia w języku polskim i angielskim są wyłożone z tyłu kościoła. Aplikacje prosimy składać do członków Komitetu Parady Pułaskiego lub wysłać na adres e-mailowy zawarty w aplikacji.

 

 

3. Zachęcamy do zapisywania się do naszej parafii. Formalna rejestracja w naszej parafii, to jeden ze znaków przynależności do tej wspólnoty, jak i też odpowiedzialności za nią.  Jeśli chcemy otrzymać jakiekolwiek zaświadczenie z naszej parafii np. zaświadczenie dla ojca, czy matki chrzestnej musimy formalnie należeć do parafii co najmniej sześć miesięcy.  

 

 

4. Dobiega końca wizyta duszpasterska /kolęda/. Bóg zapłać za wspólne modlitewne spotkania w waszych domach. W sprawie kolędy proszę dzwonić także pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/.

 

 

5. Zachęcamy dzieci  i młodzież do zapisywania się do służby ołtarza na tak zwanych ministrantów i ministrancki.  Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii przed Mszą św. o godz. 11:00 lub po Mszy św.

 

 

7. Prośbę o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych informacji o pewnych wydarzeniach proszę kierować pod adres emaliowy:

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwonić pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/ 

 

 

8. Ogłoszenia te są umieszczane na stronie internetowej: www.ryszardkoper.pl  w sekcji: Moja parafia.

 

 

Ogłoszenia -  4 niedziela zwykła – 29 stycznia 2017 r.

 

 

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

 

 

 

1. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy relikwie św. Ojca Pio. W związku z tym planujemy nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio z ucałowaniem relikwii w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 10:30.

W każdą pierwszą niedzielę o godz. 10:30 będzie nabożeństwo różańcowe.

W każdą drugą niedzielę o godz. 10:30 będziemy śpiewać godzinki.

W każdą trzecią niedzielę będzie Koronka do miłosierdzia Bożego.

W okresie Wielkiego Postu, w niedziele o tej samej godzinie będą Gorzkie żale, w maju Litania Loretańska, w czerwcu Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, w październiku Różaniec.

 

2. W czwartek, 2 lutego wypada uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy św. w kościele Narodzenia NMP będą święcone gromnice, które winniśmy przynieść do kościoła.

 

3. W piątek, 3 lutego wspominamy św. Błażeja patrona od chorób gardła i innych dolegliwości. W związku z tym, w niedzielę 5 lutego po Mszy św. o godz. 11:00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo św. Błażeja.    

 

3. Polska Szkoła im. Św. Faustyny organizuje Bal Walentynkowy 11 lutego od godz. 20:00 do 1:00 w nocy w dolnej sali naszego kościoła . Wszystkie bilety są sprzedane.

Podobny bal organizuje Fundacja Uśmiech Dziecka. Dochód z zabawy przeznaczony na chore i potrzebujące dzieci. Informacje o tym balu znajdziemy na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej: http://www.childrenssmilefoundation.org/ 

 

4. Dobiega końca wizyta duszpasterska /kolęda/. Bóg zapłać za wspólne modlitewne spotkania w waszych domach. W sprawie kolędy proszę dzwonić także pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/.

 

5. Zachęcamy dzieci  i młodzież do zapisywania się do służby ołtarza na tak zwanych ministrantów i ministrancki.  Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii przed Mszą św. o godz. 11:00 lub po Mszy św.

 

7. Prośbę o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych informacji o pewnych wydarzeniach proszę kierować pod adres emaliowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwonić pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/ 

 

8. Ogłoszenia te są umieszczane na stronie internetowej: www.ryszardkoper.pl  w sekcji: Moja parafia.

 

Ogłoszenia -  2 niedziela zwykła – 15 stycznia 2017 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 Liga Morska będzie miała opłatek i posiedzenie organizacyjne, a wcześniej zaprzysiężenie nowego kapelana.

 

2. Także dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 Liga Morska zorganizowała spotkanie z Witoldem Rosowskim na temat niesprawiedliwego opodatkowania emerytów pobierających w Polsce i USA

 

3. Polska Szkoła im. Św. Faustyny organizuje Bal Walentynkowy 11 lutego od godz. 20:00 do 1:00 w nocy w dolnej sali naszego kościoła . Cena biletów $ 50 /gotówka/ od osoby.   

Bilety można nabyć w Polskiej Szkole po apelu.

 

4. Wizyta duszpasterska /kolęda/. W naszej wspólnocie wiary, gromadzącej się w kościele św. Stanisława BM wierni mogą zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską, wypełniając specjalne kartki, które można wziąć z tyłu kościoła lub poprosić kapłana osobiście. W tej sprawie można zadzwonić także pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/.

 

5. Serdecznie dziękuję za pomoc rozebraniu szopki i dekoracji  kościoła. Pracowało kilkanaście osób. Zazwyczaj są to te same osoby, które zawsze pomagają w pracach przy naszym kościele. Dobrze byłoby, aby pojawili się także nowi.   

 

6. Zachęcamy dzieci  i młodzież do zapisywania się do służby ołtarza na tak zwanych ministrantów i ministrancki.  Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii przed Mszą św. o godz. 11:00 lub po Mszy św.

 

7. Prośbę o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych informacji o pewnych wydarzeniach proszę kierować pod adres emaliowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwonić pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/  

 

8. Ogłoszenia te są umieszczane na stronie internetowej: www.ryszardkoper.pl  w sekcji: Moja parafia.

 

 

Ogłoszenia -  – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2017 r.

 

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. Bal sylwestrowy był bardzo udany. Serdecznie dziękujemy tym którzy przygotowali ten bal, jak i w nim uczestniczyli. Dzięki także takim wydarzeniom umacniamy naszą wspólnotę polonijną przy kościele św. Stanisława BM. I okazujemy odpowiedzialność za nią. Szczególne podziękowanie składamy komitetowi organizacyjnemu. Za swój czas i ciężką pracę.

 

 

 

2. W najbliższą niedziele, 8 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną także jako Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 11:00 będzie poświęcenie kredy, którą możemy zabrać do domu i oznaczyć nią drzwi naszych domów  K+M+B+ 2017.  Powszechnie tłumaczy się, że są litery od imion trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jednak bardziej zakorzenione w tradycji chrześcijańskiej jest znaczenie drzwi domów:  C+M+B+2017, co w języku łacińskim oznacza: Christus Mansionem Benedicat - Niech Chrystus błogosławi temu domowi. Z tym napisem możemy zaczekać na kapłana, który przyjdzie po kolędzie pobłogosławi nasz dom i oznaczy drzwi domu tym napisem.

 

 

 

3. Wizyta duszpasterska /kolęda/. W polskich i polonijnych parafiach w okresie Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają domy wiernych, aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla całej rodziny, jak też bliżej się poznać, porozmawiać. W naszej wspólnocie wiary, gromadzącej się w kościele św. Stanisława BM wierni mogą zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską, wypełniając specjalne kartki, które można wziąć z tyłu kościoła lub poprosić kapłana osobiście. W tej sprawie można zadzwonić także pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/.

 

 

 

4. W niedzielę, 8 stycznia Mszę św. o godz. 11:00 przygotowują dzieci z Polskiej Szkoły. W czasie Mszy św. będzie homilia dla dzieci. Będzie także śpiewać schola dziecięca prowadzoną profesjonalnie przez panią Anią. Zapraszamy także dzieci do zapisywania się do scholii. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci.

 

5. Zachęcamy dzieci  i młodzież do zapisywania się do służby ołtarza na tak zwanych ministrantów i ministrancki.  Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii przed Mszą św. o godz. 11:00 lub po Mszy św

 

********************************************************************

 

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

 

Dodatkowe ogłoszenia parafialne w języku polskim / Wszystkie ogłoszenie odnoszące się do całej parafii Narodzenia NMP i Św. Stanisława BM znajdziemy w biuletynie parafialnym, w języku angielskim/.

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 w sali pod kościołem Polska Szkoła przygotowała jasełka, na które zapraszamy wszystkich.

 

2. Opłatki można nabyć w zakrystii lub na plebanii 

 

 

 

3. Spowiedź: Poniedziałek, 19 grudnia w godz. 18:00 – 20:00 w kościele Narodzenia NMP

 

 

 

4. Msze św. na Boże Narodzenie: Godz. 24:00- pasterka w języku polskim i angielskim. Msza w dzień Bożego Narodzenia o godz. 11:00

 

 

 

5. W sobotę, 31 grudnia o godz. 20:00 rozpocznie się w naszej parafii Bal Sylwestrowy. Bilety w cenie $100 od osoby są do nabycia: Damian Deli i Hetman Deli oraz Ewa: 347 983 0549 i Tomasz: 718 510 7197. W cenie biletu: 1. Godzina koktajlowa. 2. Obiad, kawa, ciasto. 3. Szampan i butelka alkoholu. Świetną muzykę zapewniają: DJ Robert i DJ Janusz. Serdecznie zapraszamy.     

 

 

 

6. Wizyta duszpasterska /kolęda/ W polskich i polonijnych parafiach w okresie Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają domy wiernych, aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla całej rodziny, jak też bliżej się poznać, porozmawiać. W naszej wspólnocie wiary, gromadzącej się w kościele św. Stanisława BM wierni mogą zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską, wypełniając specjalne kartki, które można wziąć z tyłu kościoła lub poprosić kapłana osobiście.  

 

 

 

7. Wieczerza wigilijna. W tym dniu nie obowiązuje nas post, możemy spożywać mięso, jednak polski zwyczaj nakazuje, aby go przestrzegać. Pięknie byłoby, gdybyśmy ten post zachowali.

 

 

 

8. Propozycja przygotowania wieczerzy wigilijnej

 

 

 

- Na stół wigilijny pod obrus wkłada się garść siana, stawia się talerz z opłatkiem, potrawy wigilijne oraz świecę. Ojciec lub matka, zapalając ją, mówi: Światło Chrystusa.

 

Wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki.

- Prowadzący: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 Wszyscy: Amen.

-Lektura Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1- 14)

-Kolędę: Wśród nocnej ciszy...

- Wszyscy odmawiają Modlitwę Pańską: Ojcze nasz...

- Dzielenie się opłatkiem

  

Podziękowania:

 

Za ofiary na przygotowanie dnia spowiedzi: Polska Szkoła, Liga Morska, Sokolnia, Komitet Parady Pułaskiego, Towarzystwo Naj. Serca Jezus.

 

Serdecznie dziękuję za przygotowanie obiadu na dzień spowiedzi: Alicji Paszkowskiej, Helenie Ćwikła i Mari Małyszko .

 

Serdecznie dziękuję za dekorację kościoła i przygotowanie szopki:

Baj Elżbieta, Dąbrowska Joanna, Dąbrowski Marek, Dworniczak Maria

Dworniczak Tadeusz, Golik Jacek, Golik Leokadia, Kulawik Dorota, Kulawik Michał. Małyszko Maria, Pluszczewicz Andrzej, Zawadzka Halina, Zawadzki Dariusz, Zawadzki Roman

 

 

 
Organizacje działające przy kościele PDF Drukuj Email

 

Organizacje działające przy kościele

 

 
Polska Szkoła PDF Drukuj Email

 

Link do St.Faustyna's Polish School Ozone Park /Polskiej Szkoły im. św. Siostry Faustyny/: 

http://swfaustynany.com/

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Odsłon : 1964502